Antwoorden spelregelvragen nieuwsbrief februari 2021

 

SPELREGELVRAGEN NIEUWSBRIEF FEBRUARI 2021 (nummer 1)

(antwoorden cursief en vet gedrukt )

Vraag 1
Bij het nemen van een strafschop maakt de nemer een schijnbeweging nadat hij zijn aanloop had afgerond. Tegelijkertijd komt de doelverdediger te vroeg van zijn doellijn af waardoor hij toch de bal kan stoppen. Wat beslist de scheidsrechter?

A. Hij laat de strafschop overnemen en geeft aan de nemer van de strafschop een gele kaart

B. Hij laat de strafschop overnemen

C. Hij geeft een indirecte vrije schop aan de partij van de doelverdediger en geeft beiden een gele kaart

 D. Hij geeft een indirecte vrije schop aan de partij van de doelverdediger en geeft aan de nemer van de strafschop een gele kaart

Vraag 2

Bij een duel in het strafschopgebied raken twee spelers geblesseerd, een aanvaller van partij A en een verdediger van partij B. Beiden worden vlak naast het doel door hun verzorgers behandeld en terwijl de scheidsrechter het spel weer laat hervatten. Vlak na de hervatting wordt de verdediger van partij B blijkbaar zo boos op de aanvaller van partij A dat hij boos en met kracht zijn bidon naar hem gooit die hem op een haar na mist. De scheidsrechter heeft dit vanuit zijn ooghoeken zien gebeuren en onderbreekt het spel. Wat moet hij nu besluiten?

A. Rode kaart voor de verdediger en hervatten met een scheidsrechtersbal

B. Rode kaart voor de verdediger en hervatten met een strafschop

C. Gele kaart voor de verdediger en hervatten met een directe vrije schop

D. Rode kaart voor de verdediger en hervatten met een directe vrije schop

Vraag 3

Nadat een speler is behandeld voor een blessure loopt deze zonder toestemming van de scheidsrechter het veld weer in. Wat kan de scheidsrechter nu doen?

A. Affluiten, de speler een gele kaart tonen en hervatten met een directe vrije schop op de plaats waar de speler het veld heeft betreden

B. Het spel door laten gaan en de speler een vermaning geven bij de eerstvolgende onderbreking

C. Affluiten, de speler een gele kaart tonen en hervatten met een indirecte vrije schop op de plaats waar de bal was toen het spel werd onderbroken

D. Affluiten, de speler een gele kaart tonen en hervatten met een indirecte vrije schop op de plaats waar de speler het veld heeft betreden

Vraag 4

Een aanvaller staat duidelijk buitenspel op het moment dat een indirecte vrije schop vanuit zijn eigen doelgebied naar hem toe wordt geschoten. Hij loopt nu snel naar zijn eigen helft en neemt daar de bal aan. Wat beslist de scheidsrechter?

A. Doorspelen omdat je vanuit een doelschop niet buitenspel kan staan

B. Indirecte vrije schop wegens buitenspel te nemen op de plaats waar hij zich bevond toen de vrije schop werd genomen

C. Indirecte vrije schop wegens buitenspel te nemen op de middenlijn

D. Indirecte vrije schop wegens buitenspel, te nemen op de plaats waar hij de bal aannam, dus op zijn eigen helft.

Vraag 5 (Mokum Open)

Een doelverdediger vangt de bal en wil de bal snel weer in het spel brengen. Hij loopt naar voren en op het moment dat hij de bal uit de handen wil trappen wordt dit belemmerd door een tegenstander die voor hem is gaan lopen en een beweging naar de bal maakt. De doelverdediger schrikt hiervan en geeft deze speler een elleboogstoot tegen de borst. De scheidsrechter heeft alles gezien, wat moet hij nu besluiten?

Antwoord: D – Rode kaart,  C – Directe vrije schop, B – Op de plaats van de overtreding

 

Vraag 6 (Mokum Open)

Een goed genomen hoekschop komt midden in het doelgebied voor het doel terecht. De bal wordt daar hard weggeschoten door een verdediger tegen de arm van een in het doelgebied staande aanvaller die daarmee een duidelijke scoringskans krijgt en vervolgens vlak naast schiet.

Antwoord: A – Geen Kaart, C – Directe vrije schop,  E – Vanaf elk willekeurig punt in het doelgebied.

 

Voor de antwoordmogelijkheden bij vraag 5 en 6 zie onderstaand schema.

Vindt je bijvoorbeeld bij vraag 5 dat er een gele kaart gegeven moet worden en dat het spel hervat moet worden met een directe vrije schop op de plaats van de overtreding, dan vul je in: 5 C, C, B

Antwoordmogelijkheden Mokum Open

 

 

 

Technische Avond

 

 

 

 

Woensdag 23 september geen conditietraining, maar een Technische avond.!!!!!!!!!

U bent welkom om 20.00 uur in de kantine bij Con Zelo

Voorzitter Dick Dam geeft uitleg van de spelregelwijzigingen seizoen 2020 – 2021.

 

 

 

 

 

 

De Daan van Velzenbokaal

De eerste ronde van de Daan van Velzen Bokaal, onze interne spelregelwedstrijd, is gewonnen door Dick Dam. Met 108 punten bleef hij Theo de Graaf (94) en Dik Kortekaas voor. 

Na een uitgebreide schriftelijke ronde leek Theo de beste papieren voor de overwinning te hebben, als enige deelnemer haalde hij de maximale 45 punten. 

In de eerste beeldvraagronde moest hij echter zijn meerdere bekennen in Dick, die daar de volle 30 punten scoorde. De nieuwe opzet voor de tweede beeldvraagronde zorgde voor een maximum van 40 punten, waar Dick met 36 punten het dichtst bij kwam.

Zodoende zullen we met Dick als koploper de tweede ronde in oktober gaan spelen, datum en tijd zullen we later bekend maken.

Daan van Velzen Bokaal 201908-apr-19
Pl.NaamSchriftelijkBeeld rond 1Beeld ronde 2Totaal
1Dick Dam423036108
2Theo de Graaf45153494
3Dik Kortekaas34213287
4Piet Borst36183286
5Peter Beijens31213082
6Frans Koolbergen26213279
7Wim van Dorselaer18183672
8Alex David24182870
9Zweits van der Woude32122468
10Teije van Seijen2163259