Spelregelvragen nieuwsbrief nummer 1 (februari 2022)

Scheidsrechtersvereniging Schagen Den-Helder

 

Spelregelvragen Nieuwsbrief nummer 1   Februari 2022

Vraag 1
Een speler is het commentaar van zijn eigen trainer helemaal zat. Tijdens het spel schiet hij daarom bewust  hard de bal in het gezicht van zijn trainer die buiten het veld in de instructiezone staat. De scheidsrechter stuurt deze speler weg door het tonen van de rode kaart. Hoe dient het spel nu hervat te worden?

 1. Inworp
 2. Indirecte vrije schop
 3. Directe vrije schop
 4. Scheidsrechtersbal

 

Vraag 2

Een verdediger weet bij een schot op doel d.m.v. opzettelijk hands een doelpunt te voorkomen. De bal komt vervolgens bij een speler die op het moment van schieten buitenspel stond en deze weet de bal alsnog in het doel te werken. Hoe dient het spel nu hervat te worden?

 1. Aftrap na geldig doelpunt
 2. Strafschop
 3. Indirecte vrije schop
 4. Directe vrije schop

 

Vraag 3

In hun eigen strafschopgebied krijgen twee spelers van dezelfde partij ruzie en slaan elkaar. De scheidsrechter ziet dit en fluit af. Wat moet hij nu beslissen?

 1. Beide spelers een rode kaart en hervatten met een indirecte vrije schop voor de tegenpartij
 2. De speler die het eerst sloeg een rode kaart en een strafschop voor de tegenpartij
 3. Beide spelers een rode kaart en een strafschop voor de tegenpartij
 4. Beide spelers een gele kaart en een strafschop voor de tegenpartij

 

Vraag 4

Een speler die in de eerste helft is bestraft met een gele kaart wordt in de rust gewisseld. Deze gewisselde speler zit tijdens de tweede helft op de reservebank en levert vanaf daar luidkeels commentaar op de leiding zonder daarbij beledigend te zijn. De scheidsrechter onderbreekt hiervoor het spel. Wat moet de scheidsrechter beslissen?

 1. Hij stuurt de speler weg zonder een kaart te tonen en hervat met een indirecte vrije schop
 2. Hij stuurt de speler weg zonder een kaart te tonen en hervat met een scheidsrechtersbal
 3. Hij toont de speler een gele kaart, direct gevolgd door de rode kaart en hervat met een indirecte vrije schop
 4. Hij toont de speler een gele kaart, direct gevolgd door de rode kaart en hervat met een scheidsrechtersbal

Vraag 5 (Mokum Open)

Tijdens een wedstrijd ziet een verdediger die de bal wil koppen dat hij er waarschijnlijk niet bij kan en steunt dan vervolgens op een teamgenoot om vervolgens de bal uit het doel te koppen en voorkomt daarmee dat er gescoord wordt. Wat beslist de scheidsrechter?

Vraag 6 (Mokum Open)

Een verdediger schiet een directe vrije schop vanuit zijn eigen strafschopgebied hard terug op zijn doelverdediger. Die let even niet goed op en de bal gaat rechtstreeks in het doel. Wat beslist de scheidsrechter.

Voor de antwoordmogelijkheden bij vraag 5 en 6 zie onderstaand schema.

Vindt je bijvoorbeeld bij vraag 5 dat er een gele kaart gegeven moet worden en dat het spel hervat moet worden met een directe vrije schop op de plaats van de overtreding, dan vul je in:

 1. C, C, B 

Antwoordmogelijkheden Mokum Open